Autor: admin

50558659_1989038621203599_6860371963643166720_n

SCF podczas 4 Design Days


Silesia Custom Furniture już piąty raz uczestniczyła w wielkim branżowym wydarzeniu jaki są targi 4 Design Days  w MCK i Spodku w Katowicach. Na naszym stoisku znalazły się nowe realizacje stołów, które od razu znalazły nabywców. Zobaczcie zdjęcia naszego stoiska.

SCF w Strefie Biznesu

SCF w magazynie Strefa Biznesu


Michał Pośpiech projektant Silesia Custom Furniture jest bohaterem marcowego wydania magazynu „Strefa Biznesu”. Zapraszamy do lektury. Fragment artykułu: Na pierwszych targach 4 Design Days Michał pokazywał głównie stoły na drugich lampy, a na trzecich, miesiąc temu, stoliki kawowe i ławy. – Chcieliśmy zaproponować ludziom coś fajnego do relaksu. Tak, żeby kiedy wracają zmęczeni z pracy, mogli odpocząć i napawać się meblem, który im się podoba. Tak mało mamy okazji, żeby odsapnąć, odpocząć od pędu codziennych spraw, że jeśli w końcu taką okazję mamy, ważne, aby ją celebrować. Dlatego stolik, na który będzie stał kubek z herbatą czy filiżanka kawy, powinien nam uprzyjemniać ten moment. Tak samo ława, na której usiądziemy, żeby porozmawiać o tym, co nas spotkało danego dnia. Albo po prostu zamkniemy oczy i będziemy marzyć – mówi Michał. Ta nowa linia mebli w oparciu o wspomniane wcześniej nogi wycinane laserowo z blachy, dała możliwość uwolnienia kreatywności, którą ma w sobie Michał. Ale, jak podkreśla, jest gotowy, aby swoją kreatywność łączyć z wyobraźnią innych.  

Ślaskie

Tworzyliśmy stoisko Śląskie. Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego


Dziewiąta edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego – największego spotkania biznesowego w Europie Centralnej odbyła się w dniach 10-12 maja 2017 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Stoisko pormujące Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego: Śląskie. Pozytywna energia podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego zachwycało. Silesia Custom Furniture zostało zaproszone do współpracy przez Pracownie bro.kat i Ars Cameralis. Na stoisku województwa uczestnicy Kongresu mogli zobaczyć lampy autorstwa SCF. Inspiracją dla stoiska Śląskie. Pozytywna energia podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego były obszary zielone, zajmujące aż 32% powierzchni Województwa Śląskiego oraz tradycja „śląskiego domu” wyróżniająca się niezwykłym ciepłem i niepowtarzalną gościnnością. Przyciągnąć uwagę stoiskiem prezentującym region – Śląskie – to nie jest łatwe zadaniem. A gdy chce się zakomunikować najważniejsze wartości regionu – to staje się ono prawdziwym wyzwaniem. Wyzwaniem, z którym Bro.Kat, pracownia specjalizująca się w projektowaniu architektury i przedmiotów, a także scenografii oraz wystaw poradziła sobie wyśmienicie. Wartością dodaną do scenografii był pomysł zaprezentowania 11 niepowtarzalnych śląskich marek. Ale to co przyciągało uwagę i budowało interakcje z odbiorcą to była Zielona Instalacja z pięknie zaaranżowanych roślin. I to dzięki tej Instalacji wszystko co było prezentowane na stoisku nabierało dodatkowej jakości. Ideą prezentacji jest wykreowanie relaksującej, domowej przestrzeni będącej przeciwwagą dla stereotypowego wizerunku Śląska postrzeganego przez pryzmat

meskastrefa

Projektant SCF bohaterem programu „Męska Strefa” w TVP


„Ciekawe aranżacje wnętrz, fascynujące przedmioty i niesamowite pomysły – to wszystko wizytówki pana Michała Pośpiecha. Jego pasją jest projektowanie i wytwarzanie mebli, ale jest jeszcze coś… poddaje renowacji odzyskane elementy wyposażenia przemysłowego. Można powiedzieć, że ratuje stare zniszczone przedmioty przed wysypiskiem śmieci i daje im nowe życie …” – reportaż w TVP. Projektant Silesia Custom Furniture został bohaterem programu „Męska strefa” TVP Katowice. W programie można zobaczyć pierwsze realizacje, poznać inspiracje oraz hisotrię jak to wszystko się zaczęło. Michał Pośpiech – projektant i twórca Silesia Custom Furniture. Projektuje i wykonuje meble oraz oświetlenie. Zajmuje się renowacją. Przywiązuje niezwykłą wagę do szczegółu i jakości wykonania. Niepohamowana kopalnia pomysłów i inspiracji. Wszystkie przedmioty tworzone są w jego głowie i wychodzą spod jego dłoni. Uwielbia pracę ze stalą i czuje się w swoim żywiole gdy trzyma w dłoni spawarkę. Największą radość sprawia mu tchnięcie nowego życia w zapomniane niegdyś przedmioty, wykorzystując ich potencjał w nietuzinkowy sposób. projekt i wykonanie ręcznie robionych mebli (custom furniture) renowacja starych mebli renowacja oświetlenia przemysłowego Kontakt: michal@silesiacustom.com Zobacz reportaż.