Dziewiąta edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego – największego spotkania biznesowego w Europie Centralnej odbyła się w dniach 10-12 maja 2017 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Stoisko pormujące Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego: Śląskie. Pozytywna energia podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego zachwycało.

Silesia Custom Furniture zostało zaproszone do współpracy przez Pracownie bro.kat i Ars Cameralis. Na stoisku województwa uczestnicy Kongresu mogli zobaczyć lampy autorstwa SCF.

Inspiracją dla stoiska Śląskie. Pozytywna energia podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego były obszary zielone, zajmujące aż 32% powierzchni Województwa Śląskiego oraz tradycja „śląskiego domu” wyróżniająca się niezwykłym ciepłem i niepowtarzalną gościnnością.

Przyciągnąć uwagę stoiskiem prezentującym region – Śląskie – to nie jest łatwe zadaniem. A gdy chce się zakomunikować najważniejsze wartości regionu – to staje się ono prawdziwym wyzwaniem. Wyzwaniem, z którym Bro.Kat, pracownia specjalizująca się w projektowaniu architektury i przedmiotów, a także scenografii oraz wystaw poradziła sobie wyśmienicie. Wartością dodaną do scenografii był pomysł zaprezentowania 11 niepowtarzalnych śląskich marek. Ale to co przyciągało uwagę i budowało interakcje z odbiorcą to była Zielona Instalacja z pięknie zaaranżowanych roślin. I to dzięki tej Instalacji wszystko co było prezentowane na stoisku nabierało dodatkowej jakości.

Ideą prezentacji jest wykreowanie relaksującej, domowej przestrzeni będącej przeciwwagą dla stereotypowego wizerunku Śląska postrzeganego przez pryzmat kopalń, hałd i familoków. Przyjmujemy Was w nasze progi, prezentując wszystko co mamy najlepsze. Wyróżnia nas troska o środowisko i dbałość o nasze dziedzictwo kulturowe. Na stoisku podziwiać możecie przeróżne projekty wykonane w Województwie Śląskim przez tutejszych artystów, przedsiębiorców i projektantów.

Znaczna część przestrzeni wypełniona jest zieloną instalacją zaprojektowaną przez Wietrzne Pole. Strefa natury, w której znajdują się prawdziwe, żywe i pachnące lasem rośliny odsyła do wspaniałych, acz niedocenianych, obszarów leśnych, które stanowią wielką wartość naszego Województwa. Poczujecie się w niej jak na łonie przyrody. Zrelaksujecie umysł i ciało. A po zasłużonym odpoczynku możecie zapoznać się z projektami takich niepowtarzalnych marek jak: ÅOOMI, Geszeft, KAFTI, Laga, Marbet Style, Mazzivo, PP Pracownia, Paged Meble, pieniek pieniek, Silesia Custom Furniture czy Wietrzne Pole.

Montaż stoiska zajął 3 dni, a sam projekt przygotowywany był w dosyć niedługim czasie około 6 tygodni. Projekt powstał we współpracy z Ars Cameralis.

Zobacz zdjęcia stoiska autorstwa Radosław Kaźmierczak.

lampy Silesia Custom Furniture